نماینده پارلمان افغانستان: آمریکا و متحدانش تنها اهداف خود را در کشور دنبال می نمایند

رئیس کمیسیون امنیت و دفاع مجمع ملی افغانستان گفت، روسیه تاثیر زیادی بر افغانستان دارد و ممکن است تاثیر زیادی بر امنیت کشور بگذارد اما این روند باید بدون حضور آمریکا و کشورهای عضو ناتو صورت گیرد.

نماینده پارلمان افغانستان: آمریکا و متحدانش تنها اهداف خود را در کشور دنبال می نمایند

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، شهباز ناصری، رئیس کمیسیون امنیت و دفاع مجمع ملی افغانستان گفت: روسیه یک قدرت قوی و بزرگ است که اگر بخواهد، تاثیر زیادی بر منطقه می گذارد و ممکن است تغییر زیادی بر اوضاع امنیتی افغانستان بگذارد اما این مساله باید بدون حضور آمریکا و ناتو باشد. واشنگتن و متحدانش اهداف خود را در کشور دنبال می نمایند درحالیکه افغانستان از حضور آنها هیچ نفعی نمی برد.

وی ادامه داد، اوضاع وخیم کنونی در افغانستان در نتیجه دخالت آمریکا در امور داخلی کشور و همچنین تمایل آمریکا برای سود بردن از درگیری های طولانی مدت در افغانستان اتفاق افتاده است.

وی اضافه کرد: اوضاع در افغانستان اخیرا بهتر نشده است بلکه هر روز رو به وخامت هم می گذارد و این به دلیل این است که آمریکا در امور کشور ما مداخله می نماید. آنها با بودن در افغانستان کوشش می نمایند تا از جنگ در کشور نفع ببرند و حضورشان در کشور برای کشورهای همسایه ما مناسب نیست.

ناصری همچنین به این مساله اشاره نمود که دولت کنونی و رئیس جمهوری کشور نمی توانند از یک سیاست مستقل پیروی نمایند و تمامی تصمیمات عالی از جانب آمریکا گرفته می گردد و این اثری منفی بر اوضاع امنیتی کشور دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نماینده پارلمان افغانستان: آمریکا و متحدانش تنها اهداف خود را در کشور دنبال می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده پارلمان افغانستان: آمریکا و متحدانش تنها اهداف خود را در کشور دنبال می نمایند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید