بیست و سومین کنگره گیاه پزشکی ایران در گرگان شروع به کار کرد

به گزارش خبرنگاران، کامران رهنما ظهر دوشنبه در کنگره گیاه پزشکی ایران، با اشاره به شروع فعالیت بیست و سومین دوره این کنگره به میزبانی گرگان، اظهار کرد: این همایش ملی که از امروز پنجم شهریور ماه در تالار خلیج فارس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان شروع گردیده تا هشتم شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

بیست و سومین کنگره گیاه پزشکی ایران در گرگان شروع به کار کرد

وی از ارسال یک هزار و چهار مقاله به دبیرخانه این همایش اطلاع داد و گفت: پس از آنالیز این آثار در انجمن تخصصی مربوطه، 150 مقاله به صورت شفاهی و 720 مقاله به منظور ارائه در قالب پوستر در همایش پذیرفته شد.

دبیر اجرایی بیست و سومین کنگره گیاه پزشکی ایران با بیان اینکه بیست و سومین کنگره گیاه پزشکی مصادف با پنجاهمین سالگرد انجمن حشره شناسی ایران است، اضافه نمود: این همایش بهانه­ ای برای گردهم آوری سرمایه ­های علمی و ملی کشور و تبادل اطلاعات بین آن­ هاست.

وی مشکلات گیاه پزشکی، دانه های روغنی، کنترل بیولوژیک آفات، بیمارگرهای گیاهی و علف­ های هرز و مدیریت مصرف آفتکش­ ها در اکوسیستم ­های کشاورزی را از محورهای این کنگره گفت.

به گفته رهنما، نشست­ های علمی، سخنرانی کلیدی، بحث و تبادل نظر در قالب میز گرد از جمله برنامه­ های بیست و سومین کنگره گیاه پزشکی ایران به شمار می رود که در این سه روز انجام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "بیست و سومین کنگره گیاه پزشکی ایران در گرگان شروع به کار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با بیست و سومین کنگره گیاه پزشکی ایران در گرگان شروع به کار کرد

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید