بهای سنگین داروهای تقلبی و بی کیفیت در کشورهای کم درآمد

نتایج یک تحقیق نشان می دهد که از هر هشت داروی حیاتی در کشورهایی با میزان درآمد پایین و متوسط یک مورد تقلبی است که زندگی بیماران را به خطر می اندازد.

بهای سنگین داروهای تقلبی و بی کیفیت در کشورهای کم درآمد

به گزارش خبرنگاران، آنالیز های انجام گردیده حاکی از آن است که از هر هشت داروی حیاتی در کشورهایی با میزان درآمد پایین و متوسط یک مورد تقلبی بوده یا حاوی ترکیب های خطرناکی است که سلامت بیماران را به خطر می اندازد.

در این آنالیز محققان به ارزیابی داده های 350 مطالعه پیشین پرداختند که در آنها بیش از 400 هزار نمونه دارویی توزیع گردیده در کشورهایی با میزان درآمد پایین و متوسط مورد آزمایش قرار گرفته بود. در مجموع تقریبا 14 درصد داروهای آنالیز گردیده تقلبی، تاریخ مصرف گذشته یا با کیفیت پایین بوده و تاثیر و ایمنی را که مورد انتظار بیماران بوده نداشتند.

محققان دانشگاه کارولینای شمالی در آمریکا اظهار داشتند: داروهای بی کیفیت فاقد ترکیب های دارویی فعال هستند یا میزان آن ها پایین است و می توانند مدت زمان بیماری را افزایش دهند. همچنین ممکن است دارای میزان بالاتری از ترکیب های فعال باشند و موجب اوردوز شوند.

بیشتر تحقیقات انجام گرفته تاکنون در مورد داروهای تقلبی یا داروهای خطرزا در آفریقا انجام گرفته و حدود نیمی از مطالعات اخیر در این منطقه بوده است.

به گزارش ژاپن تودی، تقریبا یک پنجم داروهای مورد آزمایش در آفریقا تقلبی بوده یا برای سلامتی بیمار خطرناک بوده اند. همچنین یک سوم دیگر از تحقیقات در آسیا انجام گرفته که نشان دهنده تقلبی بودن یا ناایمن بودن 14 درصد از آن ها بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بهای سنگین داروهای تقلبی و بی کیفیت در کشورهای کم درآمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهای سنگین داروهای تقلبی و بی کیفیت در کشورهای کم درآمد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید